Na jakich interesantów ukierunkowany jest tzw. marketing powiązań?

Posted on 04/07/2018 5:17pm

Dobrze rozumiemy, że typowe postaci reklamy nie dają zbyt wygodnych dla nabywców okazji do przekazania ich sugestii o reklamowanym w typowy sposób towarze. To prawda, że niektóre firmy zatrudniają tzw. telemarketerów albo zwracają się z prośbą o uzupełnienie krótkiej ankiety, lecz nie jest to zbyt wygodne dla większości klientów.


Dlatego też specjaliści ds. reklamy zaczęli stosować inną postać kontaktu ze swymi prawdopodobnymi albo istniejącymi odbiorcami.
Doszli zatem do wniosku, że najbardziej efektywną formą sprzedaży wielu różnych produktów albo (polecana strona) usług jest bezpośredni kontakt z danym człowiekiem. Tak właśnie działa tak zwany marketing (sprawdź tutaj) relacji, czyli innymi słowy marketing związków. Najważniejszym aspektem takiej formy jest nawiązywanie oraz późniejsze posiadanie ścisłej więzi z danym klientem. Wspomniany typ reklamy jest z założenia nastawiony na podtrzymywanie relacji z istniejącymi klientami. Dużo prościej jest przecież zapytać o ocenę kogoś, kogo już poznaliśmy niż walczyć o nowego klienta, który być może jest już przywiązany do towarów konkurencji.


szkolenie
Author: David Brewer
Source: http://www.flickr.com


Można więc wykorzystać lojalność obecnego klienta i dbać o jego korzystną o konkretnej korporacji opinię. W tym czasie będzie to dla reklamującej się spółki znacznie tańsze niż starania o kolejnego klienta.
Zadowolony dotychczasowy klient będzie prawdopodobnie polecał należące do nas towary albo usługi swym znajomym. Ci natomiast będą potencjalnie powielać tego typu schemat. To zaś mogłoby przynieść firmie znaczące korzyści.

Tags: czas, części, marketing, firm, towary