W jaki sposób dokonać wyceny swojej nieruchomości?

Posted on 21/06/2018 5:18pm

Coraz mniej ludzi w naszym kraju decyduje się zakupić dom. Oczywiście najbardziej znaczącą przyczyną owego stanu rzeczy jest w dalszym ciągu nieciekawa sytuacja gospodarcza państwa, zatem nawet bogatsi ludzie decydują się poczekać na podjęcie odpowiedniej decyzji. A poza tym, polskie banki dużo mniej chętnie decydują się na zaufanie człowiekowi - łatwo spostrzec większą ilość odmów kredytów. W jaki sposób w takim razie żyć? W jaki sposób sprzedać własną nieruchomość? Na całe szczęście ten człowiek, który poznał triki zwiększające sprzedaż, a na dodatek umiejętnie podejdzie do wszelakich działań, ma możliwość bez żadnego kłopotu sprzedać własną nieruchomość.

nieruchomość na sprzedaż
Author: Mark Moz
Source: http://www.flickr.com
Być może to nieco za bardzo optymistyczne twierdzenie, lecz generalnie sytuacja jest taka, że jeżeli porządnie ogarniemy temat, pewnie nie będziemy oczekiwali na kupca przez bardzo długi czas. A naturalnie nie można za bardzo obniżać ceny, ponieważ to dla nas całkowicie nieopłacalne. Bardzo dobrze, że rzeczoznawca majątkowy KGDM jest w stanie profesjonalnie ocenić wartość naszego domu, działki, etc. Trzeba skorzystać z usług wykonywanych przez rzeczoznawcę, bo w zasadzie jest to wyłączna osoba, która umie się za to zabrać. Kiedy ocenimy wartość swoim okiem, pewnie znacznie zawyżymy bądź obniżymy wartość. To pewne.

Nie możemy za bardzo polemizować, gdy wycena nieruchomości zdecydowanie nie spodoba się nam - pełny opis dostępny jest tutaj. W końcu rzeczoznawca posiada dużo większą wiedzę, wieloletnie doświadczenie, oszacował w końcu setki domów. To pokazuje, że rzeczoznawca jest specjalistą, któremu w zasadzie przydałoby się ufać.

Warto także mieć na uwadze, iż absolutna większość Polaków, Słowaków, Brytyjczyków albo Francuzów zalicza się do wzrokowców. Czyli bardzo ważne jest to, aby przed wpuszczeniem do własnego domu, miejmy taką nadzieję, że już przez krótki czas, najzwyczajniej w świecie sprawić, iż dom będzie bardziej elegancki, niż każdego dnia. To naprawdę istotne, bo w końcu z całą pewnością wielce nam zależy na bezproblemowej sprzedaży nieruchomości. Nie możemy również zakładać, że poszukiwanie nabywców drogą internetową jest w dzisiejszych czasach tak czy siak nie niezbędne . Takie myślenie jest błędne. Obecność w Internecie zwiększa szanse na pozbycie się domu.

Tags: dom, nieruchomości, cena, decyzja