W jakim miejscu polecane jest spędzić wczasy w górskim klimacie? Zakopane oczywiście!

Posted on 11/07/2018 3:49pm

Właściwie można wskazać jedną miejscowość, która jest jądrem polskich gór. Mowa naturalnie o Zakopanem, uroczym kurorcie u podnóża skalistych Tatr. Jeśli chodzi o atrakcje, Zakopane posiada w ofercie naprawdę imponującą gamę gratek dla gości.

Najbardziej znanym punktem w tym kurorcie jest bez wątpienia ulica Krupówki, wzdłuż której funkcjonuje sporo sklepów i knajp. To obowiązkowy punkt dla każdego, kto do kurortu dotarł pierwszy raz. Tu też laik znajdzie liczne punkty turystyczne, w których pozna najpotrzebniejsze wiadomości na temat miasta i rejonów pobliskich. W Zakopanem należy bezwzględnie popróbować tamtejszej kuchni bacowskiej, która jest cudna. Warto również udać się na koncert góralskich kapel, które lubił Jan Paweł II.

Wycieczki, góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Naczelną atrakcją Zakopanego jest sąsiedztwo Tatr. W kurorcie można założyć całkiem wygodną bazę wypadową na trasy po skalistych graniach. Stąd startuje szlak górski na Morskie Oko i inne, ciekawe punkty. Z Zakopanego można trafić na okoliczne góry dzięki kolejkom linowym. Należy wjechać na Kasprowy Wierch, z którego rozciąga się przepiękny krajobraz na Tatry.

Wielbiciele dyscyplin zimowych odnajdą w Zakopanem rewelacyjne atrakcje. Zakopane może pochwalić się największą w kraju skocznią do zawodów, na której co roku mają miejsce lokalne i międzypaństwowe rywalizacje w tej widowiskowej dyscyplinie. W zimowe miesiące Zakopane przeobraża się w najlepsze miejsce dla wielbicieli białego szaleństwa. Miasteczko może zaoferować sporo komfortowych tras zjazdowych i sprawnie działające wyciągi krzesełkowe.

Jeśli chodzi o miejsce pobytu, rekomendowane jest sprawdzić w google słowa: "noclegi Zakopane" (zobacz też w tym miejscu: noclegi zakopane na portalu Miasto może zaoferować gościom parę przybytków. Każdy, kto zamierza podczas wczasów zaznać relaksu, powinien odwiedzić spa Zakopane. Rozsądnie jest wyłożyć trochę pieniędzy na full serwis usług pielęgnacyjnych, gdyż znużony całoroczną robotą człowiek zwyczajnie tego wymaga.

Tags: góry, narty, baza, wyciągi, szlak